Zurück   Forum > Diğer Bölümlerimiz > Dini Bölüm

Seçenekler Stil
Alt 20.10.2012, 23:21   #1
cemilkurt

cemilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0
cemilkurt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standart Kafasina kursun sikilan kurbanin hÜkmÜ.

Kafasına kursun sıkılan kurbanın hükmü. cok degerli kardeslerim konumuz bu asirda kesilen kurbanlarin kafasina yani anlina sikilan kursunla bayiltarak kesilen kurbanlarimiz olurmu olmazmi.konumuza baslarkan,allah kabul etsin demekten baska bir diyecegimiz yok.asadakileri okudugumuz zaman iyi dúsúnmek gerek,islam úzerine kurban oluyormu olmuyormu...konumuz.TEZKIYE...(BOGAZLAMAK);eti temiz kilmak icin mesru olmustur.kani cikmayarak ólen hayvan.baska bir sebebden ölmús sayilir.bu bakimdan eti yenmez.bogazlanmadan kendiliginden ólen hayvan,ólü oldugu icin eti yenilmez.bunun gibi seri sekilde bogazlanmaip da bogulmak,basi koparilmak veya beynine tokmak vurularak veya kulak tozuna sis saplamak,anlina kursun sikmak gibi.seriat usulú ve kaidesi disinda öldúrülen hayvan da ólü sayilir,ki buna fikihta meyte denilir.meyte ise yenilmez..aziz dostlarim,burada sunu hatirlatmak gerekir,eskiden gayri múslúmanlar hayvanlarini keserken,anlina ya tasla yada tokmakla vurarak bayiltip ondan sonra keserlerimis.simdi su asirda avurpada da,kurbanlarimizin anlina tabanca sikarak bayildip ondan sonra kesiyorlar,bizler yaninda bile yaklastirmiyorlar,nasil bir kesim oluyor hic bir bilgimiz olmuyor.onun icin ben bu konuyu dile getirdim,ne kuranda ne sunnette ne icmada nede kiyasda óyle bir sey göremedim,eger gören varsa bu yazimin altina bir cevab olarak yazsin,yaliniz bazi kisiler buna cevaz veriyor ama elinde bir kaynak yok sadece,efendim kani akiyor diyerek insanlarin,kurbanini sakat etmeden baska bir sey degil.pekiyi óyleyse o zaman islam úzerine kesecegimiz kurban,ayaklari baglanmadan bucagi geride tutmadan ellerimizi ustune koyup tekbir getirmeden,üzerine besmele cekilip cekilmedigini bilmedigimiz,bir kurban kesiyoruz,.taktiri sizlere birakiyorum,islam üzere kesilmeyen bir kurban nasil olur,..allah en iyisini bilir.
cemilkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Lesezeichen

Etiketler
hÜkmÜ, kafasina, kurbanin, kursun, sikilan

Seçenekler
Stil