Zurück   Forum > Diğer Bölümlerimiz > Dini Bölüm

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 13.08.2012, 10:41   #1
cemilkurt

cemilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0
cemilkurt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standart Sadece kadir gecesindemi iner.

sevgili kardeslerim konumuzun basligi sedece kadir gecesindemi iner diye atik.aziz kardeslerim hep okuya hep dinliye geldigimiz kadir gecesi,hep soyel derik kedr gecesi bin aydan hayirli bir gecedir,melekler bu gecede iner,yer yüzúne allahu teala tarafindan,diye anlatilir,ve dinlerik,pek iyi melekler.bu otuz ramazan gúnü inmezlermi her gún gece gúndüz allahin kullarinin orucda ne yaptiklarini arastirmazlarmi.evet konumuz bu olacak..aziz kardeslerim simdiden bútún islam aleminin mübarek kadir gecesi ile yaklasan ramazan bayramini cani gönúlden kutlar butun insanliga hayirlar getirmesini allahdan niyaz ederim..aziz kardeslerim,gelelim konumuza,yüce allah ramazanin Otoz gúnude de meleklerine söyle der,bildigi halde,ey meleklerin sizler yer yüzüne inin ,bir gezin, aceb oruc tutan kullarim ve tutmayan kullarim benden menmunmu,diye inerler.ve yer yüzúnde gezerler,ilk gezdikleri allahin kullari olan oruc tutanlar olur,ve yuce allah sorar ey meleklerim oruc tutan kullarin metanetlimi sabirlimi,sevinclimi yoksa úzüntúlúmu.dieyerek.melekler su cevabi verirler.yarabbi oruc tutan kullarin öyle metanetli öyle sevncliki senin rahmetinden úmút ederek sabirla ümmútle,sevin rahmetini bekliyorlar,senin icin ac susuz kaliyorlar,senin cennetini umuyorlar,öyle neselilerki,allahim insallah bizleri rahmeti ile yargilar da cennetine koyar diyerek bu yolda,sabirla bekliyorlar,,o zaman cenabi allah sóyle buyurur ey meleklerim onlar cennetimi górmúslerimiki. melekler hayir yarabbi derler.öyleyse o kullarima rahmet kapimi acdim ve cennetimi onlara verdim buyurur....aziz kardeslerim,sira gelir ya oruc yieyenler ne durumda onlarda hayatlarindan menmunmu,sabirlari varmi ümutleri varmi,rahmet bekliyorlarmi cennetimi umunuyorlarmi,benim icin ac susuz kaliyorlarmi,diyerek soara,melekler yarabbi sen kullariyin günahlarini órtügún gibi onlar saklamadan senin büyük oldugunu sóylerler ama oruc tutan kullarin arasinda aleni oruclarini yerler.yarabbi,cogunun sihatlari yerinde ama senin emrine oymuyorlar,sadece neden oruc tutmuyorsunuz dendigi zaman allah buyuk diyorlar.ey meleklerim bilen bilmeyen bir olurmu,tutanla tutmayan bir olurmu,seytanda benim büyük oldugumu söyler ama emrime itat etmez...simdi oruc tutmayan kullarima soyle onlar icin cetin yakici bir cehennem azabim var,kim bana bir ayak glirse ben ona yúrüyerek gelirim,kim kosarak gelirse ben o kuluma kosarak varirim,,ey iman eden kullarim sizlere oruc farz kilindi tipki sizden óncekilerine kilindigi gibi,bu ay mahfiret ayi bu ay kurtulus ayin kim bu ayda oruc tutarsa ve birakmamak sarti ile namazini devamli kilarsa kurtulusu eder...allah siyati iyi olupda tutmayan kullarinida islah etsin amin.....bir hikaye ile bitirelim,bir yahudi varmis boyle orucda oglu oruclularin yamacinda oruc yerken gormus ve ogluna bir tokat vurmus,onlarin kutsal gunu neden yamaclarinda yemek yersin diye.iste allah o tokat yerine o yahudi musluman olmus allahda cennetine koymus.......el haya el iiman..
cemilkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Lesezeichen

Etiketler
gecesindemi, iner, kadir, sadece

Seçenekler
Stil