Zurück   Forum > Diğer Bölümlerimiz > Dini Bölüm

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 03.07.2012, 19:58   #1
cemilkurt

cemilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0
cemilkurt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standart Berat gecesinin hÜkmÜ

Berat gecesının hükmü aziz okuycularim berat gecsinin hükmúnden olacak,allah izin verirse yarin berat gecesi,bütún islam aleminin berat tini kutlarken hayirlara vesile olmasini allahdan dilerim.berat gecesi,efendimize ait olan múbarek saban ayinin.15.gecesidir.berat gecesi,efendimize úmmetlerinin afvü magfiret olunacaklari müjdelindigi bir gecedir.bu múbarek berat gecsinde kullarin bütún amelleri cenabi allaha arzolunur.bu gece bütún mahlukatin bir senelik isleri takdir ve tayin olunur.BU GECE,GELECEK SENE BU GECEYE KADAR BÜTÜN DOGACAK VE ÓLECEK OLANLAR YAZILIR VE TESBIT EDILIR.BU GECE BÜTÚN CANLILARIN ERZAKI TESBIT ve tayin edilir.bu gece cenabi allahin rahmet kapilari acilir ve yeryüzüne ilahi rahmeti,hayir ve bereketi dökúlúr.bu gece cenabi allahin nice nice nimetleri müslúmanlara ihsan olunur.bu gece cenabi allahin kullarindan sayisiz hesabsiz nice kimseler afv ü magfiret olunur.aziz múslúmanlar;bu gecenin fazileti gayet büyüktür.bizim gayemiz faziletini degil de, bu gecede yapilacak dualari bildirmektir.,.....beyhaki,nin rivayetine gore.HZ.aise validemiz sóyle anlatmaktadir.----efendimiz berat gecelerinden birinde buyurdularki;----YA aise,bu gece ibadet etmeme müsaade edermisin?--anam-babam sana feda olsun,evet ya resulullah diye cevab verdi,,,,BIR NOT BURDAN SU CIKIYOR AILE NAFILE NAMAZ KILMAK ICIN BIRBIRINDEN IZIN ALMASI GEREKIYOR..GECELIM KONUMUZA.Bunun üzerine efendimiz kalkip namaz kilmaya basladi.bir ara secdeye kapanip da uzun müddet kalkmayip óylece kaldigini farkettim.endiseye kapilarak kalktim ve elimle yokladim.resulullah benim elim kendi ayagina dokununca kimildadi.ben de böyle olunca ferahladim.efendimiz secdede iken söyle niyaz ettigini isitmistim...YArabbi azabindan afvina gazabindan da senin rizana iltica ederim.senden gene sana siginirim.senin sanin pek yücedir.sana yaptigim senayi,senin kendine yaptigin senaya uygun yapamiyorum.sana layikiyla hamdetmekten acizim.sabah olunca banlari kendisine hatirlatim.----bunlari ögrendin mi ya aise buyurdu..---evvet,Ogrendim ya resulullah diye cevab verdim.resul-i efendimiz;--bunlari hem kendin ögren,hemde baskalarina ögretti cünkü bunlari bana cebrail ögretti ve secdede okumami sóyledi,buyurdu.lar.aziz múslümanlar;bu mübarek berat gecesinde insanlarin ömüleri.riziklari ve saidlik,sakilik mertebeleri takdir edilecegine,her seyin takdiri bu gece olacagina góre,bu gece su asagidaki tarif edildigi sekilde ibadette bulunmak cok önemlidir..Bu mübarek berat gecesinde biz müslümanlarevvela uzun ómürlú olmayi cenab-i allah tan temenni ve niyaz ederek kavi bir itikad ve temiz abdest alarak allahin huzuru ilahisine durarak,bolca nafile namaz kilmali,ve ellerini acip.ey bizleri yoktan var eden allahim senin sani yüce ve büyüktür sana karsi mahcubum,sana gelmeye varmaya yüzüm yok,sen bütün din kardeslerimizi bagisla ve ici surede bizleri bagisla,senin hazinen genis,sen af eden ve afufsun afi sevensin sen bizleri bagizla diyerek duada ve niyazda bulunalim,,,,tekrar beratinizi kutlarim daha nice beratlara ulasmamiz icin allahdan niyaz ederim,allah daha iyisini bilir
cemilkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Lesezeichen

Etiketler
berÄt, gecesinin, hÜkmÜ

Seçenekler
Stil